Co o nás říkají naši absolventi?

Jejich slova jsou naší vizitkou a hodnocením. Jsme hrdí, že naši absolventi nachází skvělé uplatnění.

Lukáš Nekola

Lukáš Nekola

Lukáš Nekola, jeden z našich úspěšných absolventů, dnes pracuje ve společnosti Robert Bosch odbytová s.r.o., na pozici Automobilová technika - vedoucí divize.

Na Střední škole automobilní v Holicích jsem studoval v letech 1992-1997. Jelikož jsem měl zájem o praktické znalosti z prostředí autoopravárenství, zvolil jsem nejprve 3-letý učební obor Automechanik, zakončený výučním listem. Následně jsem pokračoval 2-letým studijním oborem Provozní technika, zakončeným maturitní zkouškou.

Svého rozhodnutí, volby Střední školy automobilní v Holicích, jako ústavu pro mou přípravu na pracovní cestu životem, rozhodně nelituji. Rád bych vyzdvihnul především profesní, ale i lidskou kvalitu učitelského sboru, stejně tak jako mistrů odborného výcviku. Jejich snaha o předání svých znalostí a sdílení vlastních zkušeností z oboru, byla opravdu značná. Oceňuji také jejich nasazení při zajišťování studijních materiálů a materiálního vybavení potřebného pro výuku moderních systémů. Studenti tak měli vždy přístup k aktuálním technickým novinkám a získávali tak potřebné informace pro svou budoucí praxi.

Já osobně mohu tuto školu doporučit. Získané znalosti z této školy se mi podařilo zúročit a nadále doplnit dalším studiem. Jsem přesvědčen o tom, že každý student, který to se svou profesní přípravou myslí vážně, může na této škole získat velice slušné startovní podmínky a základní znalosti pro svou budoucí praxi.

Jan Kopecký

Jan Kopecký

V letech 1995 až 1999 závodil na motokárách, pak začal startovat na okruhových šampionátech. Tak začínal Jan Kopecký, další náš úspěšný absolvent, český automobilový závodník, Mistr republiky v rallye za rok 2004 a současný jezdec v týmu Škoda Motorsport.

Zdraví Vás Honza Kopecký! Letos jsme se se svým navigátorem Pavlem Dreslerem a týmem Škoda Motorsport stali absolutními mistry Evropy v automobilových soutěžích – FIA ERC Championship 2013! V minulosti jsem studoval na střední škole automobilní v Holicích a mohu ji vřele doporučit všem studentům, kteří chtějí spolupracovat s výborným týmem učitelů a mistrů pod vedením pana ředitele Michala Šedivky. Celý učitelský sbor na škole je skvělou partou profesionálů ve svém oboru, kteří vám vždy vyjdou vstříc a za to bych chtěl celé škole SŠA Holice moc poděkovat!
Vojtěch Krňanský

Vojtěch Krňanský

Ing. Vojtěch Krňanský bezesporu patří také k našim úspěšným absolventům. Vystudoval Střední školu automobilní v Holicích, poté školu vysokou a nyní pracuje ve společnosti Paramo, a.s. člen skupiny Unipetrol na pozici Vedoucí prodeje pro autoservisy.

Byl jsem studentem v letech 2004 - 2008. Automobilní škola byla jasnou volbou, protože auta a motorky jsou mojí vášní již od dětství. Díky Střední škole automobilní jsem absolvoval dvě zahraniční stáže v Maďarsku a ve Finsku. Na kolektiv učitelů i studentů velmi rád vzpomínám, byla to opravdu zkušenost a škola do života nejen po stránce učiva, ale i přístupu k věcem a životním výzvám. Nyní pracuji jako Vedoucí prodeje pro autoservisy ve společnosti Paramo, a.s. člen skupiny Unipetrol. Jedná se o petrochemický průmysl, kde mohu uplatnit znalosti ze střední i vysoké školy, kterou studuji dálkově a inženýrské studium budu mít ukončeno v červnu 2014. Díky mé práci se mi povedlo spojit to, co mě nejvíce baví, auta a obchod. To nejcennější a nejkrásnější co mi Střední škola automobilní dala, je moje manželka, kterou jsem na této škole poznal a se kterou jsem chodil do třídy.

www.paramo.cz

Zbyněk Rufr

Zbyněk Rufr

Zbyněk Rufr pracuje od roku 2006 ve firmě Proscan a.s., která se zabývá prodejem a servisem vozů Scania.

Co mi automobilní škola dala? Určitě kvalitní teoretickou i praktickou přípravu, získání řidičského průkazu , ale hlavně nelituji toho, že jsem studoval na Střední škole automobilní v Holicích 7 let. Nejprve jsem se vyučil automechanikem a pak jsem nastoupil na studijní obor Silniční doprava, kde jsem získal maturitu. Tímto chci poděkovat učitelskému sboru za trpělivost, zvláště pak panu učiteli Filipimu, který mě nechal v prvním ročníku maturitního oboru dělat reparát a tímto mě donutil naučit se matematiku.

www.scania.com
http://www.proscan.cz/

Tomáš Tesárek

Tomáš Tesárek

Střední školu automobilní v Holicích jsem navštěvoval v letech 2007-2011, nejprve rok jako automechanik a po úspěšném zakončení prvního ročníku, jsem díky výsledkům mohl přestoupit do prvního ročníku na maturitní obor autotronik. Ten mám po 4 letech zakončený státní maturitní zkouškou. Škola mi předala díky svému vybavení, možnostem a skvělému přístupu mnoho užitečných zkušeností, které jsem později uplatnil na praxi ve firmě AUTOCENTRUM MERCIA v Chrudimi, kde nyní pracuji jako Prodejce Škoda originálních náhradních dílů a příslušenství.

S učitelským sborem se dalo vždy v dobrém vyjít, moc rád na ně vzpomínám. Jednou z nejúžasnějších chvílí na škole byla 17-ti denní stáž v Čínském městě Šanghaj. Zde jsem poznal úplně jiný svět než jaký žijeme v Evropě a načerpal zkušenosti v autoservisu Audi. Také každoroční návštěvy autosalonu v Ženevě mě obohatily o nezapomenutelné zážitky. Výběr školy byl kvůli dostupnosti, možnostem a vybavení jasný už od začátku, do dnes žiji ze znalostí, které mi škola dala. Pro začátek do "automobilního života" mohu Střední školu automobilní v Holicích vřele doporučit všem, kdo mají snahu a chtějí být dobří v oboru automobilového průmyslu.

www.automercia.cz/

Lukáš Snopek

Lukáš Snopek

Další náš velmi úspěšný absolvent, Ing. Lukáš Snopek, dnes pracuje ve společnosti Swell jako konstruktér – karosář.

Na dnešní SŠA v Holicích, tehdy ještě ISŠA, jsem začal studovat v roce 1995 a studium jsem završil maturitní zkouškou v roce 1999. Pro školu to bylo poněkud zvláštní, nelehké období, neboť zrovna procházela určitou přestavbou v mnoha směrech. Jednak probíhala přestavba budov a prostor školy do podoby, jak je známe dnes, a také došlo i k rozšíření výuky o čtyřletý maturitní obor Silniční doprava. Nebylo to lehké období, přinášelo mnoho nových věcí, které bylo třeba řešit. I přes tyto komplikace jsem na škole dostal kvalitní přípravu pro úspěšné studium na vysoké škole a budoucí zaměstnání.

Od roku 2006 dodnes pracuji ve společnosti Swell jako konstruktér – karosář, kde jsem měl možnost pracovat na vývoji posledních vozů značek Škoda (Yeti, Octavia III, Rapid, Superb II, Fabia III), VW (Jetta), Seat (Toledo) nebo exotičtějčí Mansory (Cyrus). Od října 2012 pracuji jako designer monopostů F1 pro Gestione Sportiva – Aerodynamica, Scuderia Ferrari.

Když sleduji vývoj školy dodnes, s potěšením zjišťuji, že její úroveň neustále stoupá a nabízí svým studentům stále širší možnosti studia. Chcete-li se ve svém životě a v práci zabývat automobily, nebo dopravou, myslím, že tato škola je pro Vás tou nejlepší volbou.

www.swell.cz/

Petr Michalec

Petr Michalec

Narodil jsem se 5.2.1988 v Pardubicích a nyní bydlím ve Vysokém Chvojně. Navštěvoval jsem základní školu Holubova v Holicích, poté jsem se vyučil v oboru autoklempíř na Střední škole automobilní Holice a následně na to jsem pokračoval na této škole ve studijním oboru Silniční doprava, který jsem úspěšně zakončil maturitní zkouškou.

Už od 12 let se věnuji motokrosu, od ukončení školy na profesionální úrovni. Poslední čtyři roky jezdím v barvách Náchodského UFO racing teamu na motocyklu Honda crf 450. Mezi mé největší úspěchy patří:

  • Mistr ČR v roce 2002 a 2003 ve třídě 85 ccm
  • Mistr ČR v roce 2004 ve řídě 125 junior
  • 8. místo v seriálu mistrovství světa v roce 2011 ve třídě Mx3 450ccm
  • 7. místo v seriálu mistrovství světa v roce 2013 ve třídě Mx3 450ccm.
Michal Chalupa

Michal Chalupa

Zdravím všechny návštěvníky stránek Automobilní školy v Holicích, kde jsem měl tu čest studovat. Pod dohledem ředitele pana Mgr. Bc. Michala Šedivky a jeho profesionálního učitelského sboru a mistrů v dílnách jsem v roce 2002 také úspěšně odmaturoval a chtěl bych všem tímto poděkovat za velmi přínosné roky strávené na škole. Všem potencionálním zájemcům o studium na této škole bych ji určitě vřele doporučil.

Motorismus jsem měl odjakživa v krvi a tato škola byla pro mne to nejlepší, jak odstartovat svojí profesní a posléze i závodní kariéru. Po studiích nejen v ČR jsem v roce 2004 začal pracovat v naší rodinné firmě Chalupa Motors s.r.o. zaměřené na prodej nových vozů a motocyklů a jejich kompletní servis. Z pozice mechanika na dílně jsem se dostal až k řízení firmy, když dnes mám na starosti jako technický ředitel chod servisu pro značky Subaru, Suzuki a koncern Piaggio group.

Pravidelně se také od roku 2005 účastním závodů silničních motocyklů Mistrovství ČR, středoevropského poháru Alpe Adria cupu a několika závodů Mistrovství Evropy v kategorii Supersport.

Závodní úspěchy:

2008 – celkové 8. místo Mistrovství Evropy
2010 – vicemistr ČR
2011 – mistr Rakouska“
2015 - závod Alpe Adria - šampionát na okruhu v Mostě - nejlepší domácí jezdec kategorie Supersport

(Video ze závodů)

5. 6. 2024

Pracovní nabídka - učitel odborného výcviku elektro

Více informací
Další aktuality