kód oboru: 39-41-L/01

délka studia: 4 roky

způsob ukončení: Maturitní zkouška

Čtyřletý maturitní obor s rozšířenou praktickou výukou a s možností vykonat po třetím ročníku závěrečnou zkoušku v oboru autoelektrikář. Obor je určen pro chlapce i dívky s ukončeným základním vzděláním. Připravuje vysoce kvalifikované odborníky pro údržbu, diagnostiku a opravy motorových vozidel.

Praktická výuka je orientována především na zvládnutí práce s diagnostickou a opravárenskou technikou, na opravy elektrotechnických systémů, na zvládnutí práce při údržbě a opravách elektrických a elektrotechnických částí silničních motorových vozidel, které vyplývají z RVP oboru 26-57-H/01 autoelektrikář.

Součástí studia je příprava pro získání řidičského oprávnění skupiny B a C, možnost rozšíření o profesní průkaz řidiče, Certifikát Europass. 

Absolvent studijního oboru Autotronik bude středoškolsky vzdělaný odborník se všeobecným i odborným vzděláním. Po absolvování nástupní praxe bude připraven k výkonu náročných činností v oblasti údržby, diagnostiky a oprav motorových vozidel. 

Může zastávat funkce technicko-hospodářských pracovníků, přejímacího technika, vedoucího autoservisu, vedoucího opraven, technika STK, být policistou, vojákem a hasičem. Studium je ukončeno maturitní zkouškou. 

Chceš mít více možností?

Podívej se na seznam všech oborů, nebo si vyber obor podle tvého vysněného zaměstnání.

30. 1. 2023

Ředitel střední školy automobilní Holice vyhlašuje 1. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2023/2024

Více informací
25. 1. 2023

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V PÁTEK 24. 2. 2023

Více informací
Další aktuality