kód oboru: 23-68-H/01

délka studia: 3 roky

způsob ukončení: Závěrečná zkouška

Věnuješ se údržbě a opravám motocyklů, kol a elektrokol? Nebo to máš v plánu? Tento učební obor z tebe udělá vyhledávaného odborníka. Sportovci mohou využít individuální studijní programy.

Výuka se skládá z teoretických předmětů, odborného výcviku a realizuje se v odborných učebnách školy, laboratořích a ve školních dílnách nebo na pracovištích servisních firem.  

Prodej motorek, kol a elektrokol stále roste, což na jednu stranu zajišťuje absolventům oboru jistotu uplatnění, na druhou stranu to přináší zvýšené nároky na odborné kvality a dovednost mechaniků. S výučním listem z naší školy se bez problémů prosadíš především v opravárenství, při výrobě a prodeji motocyklů, v dopravní infrastruktuře a dalších příbuzných strojírenských oborech, popř. v samostatném podnikání.

Během studia oboru Mechanik opravář jednostopých vozidel můžeš získat řidičské oprávnění skupiny B a C a certifikát EuroPass.

Podmínkou přijetí ke studiu je ukončené základní vzdělání, lékařské potvrzení o zdravotní způsobilosti ke studiu a dostatečný počet bodů ze známek z 8. a 9. třídy.


Chceš mít více možností?

Podívej se na seznam všech oborů, nebo si vyber obor podle tvého vysněného zaměstnání.

30. 1. 2023

Ředitel střední školy automobilní Holice vyhlašuje 1. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2023/2024

Více informací
25. 1. 2023

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V PÁTEK 24. 2. 2023

Více informací
Další aktuality