kód oboru: 23-68-H/01

délka studia: 3 roky

způsob ukončení: Závěrečná zkouška

Věnuješ se údržbě a opravám motocyklů, kol a elektrokol? Nebo to máš v plánu? Tento učební obor z tebe udělá vyhledávaného odborníka. Sportovci mohou využít individuální studijní programy.

Výuka se skládá z teoretických předmětů, odborného výcviku a realizuje se v odborných učebnách školy, laboratořích a ve školních dílnách nebo na pracovištích servisních firem.  

Prodej motorek, kol a elektrokol stále roste, což na jednu stranu zajišťuje absolventům oboru jistotu uplatnění, na druhou stranu to přináší zvýšené nároky na odborné kvality a dovednost mechaniků. S výučním listem z naší školy se bez problémů prosadíš především v opravárenství, při výrobě a prodeji motocyklů, v dopravní infrastruktuře a dalších příbuzných strojírenských oborech, popř. v samostatném podnikání.

Během studia oboru Mechanik opravář jednostopých vozidel můžeš získat řidičské oprávnění skupiny B a C a certifikát EuroPass.

Podmínkou přijetí ke studiu je ukončené základní vzdělání, lékařské potvrzení o zdravotní způsobilosti ke studiu a dostatečný počet bodů ze známek z 8. a 9. třídy.


Chceš mít více možností?

Podívej se na seznam všech oborů, nebo si vyber obor podle tvého vysněného zaměstnání.